Colitis Ulcerosa Akupunktur

Bestil tid (klik her)

RAB i akupunktur & autoriseret sygeplejerske

Colitis ulcerosa giver inflammation i tyktarmen og det medfører bl.a. træthed og almen utilpashed. Akupunkturbehandling kan undersøtte den lægelige behandling og være med til at kunne dæmpe inflammationen, give mere overskud og dermed bedre livskvalitet. Hvilke symptomer der er mest fremtrædende er dog forskelligt fra menneske til menneske og det gør, at behandlingen tilpasses individuelt. Jeg har 22 års erfaring med at behandle colitis ulcerosa.

Læs gerne patientanbefalinger længere nede.

P.A. Logo hjemmeside
Tilbagemeldinger fra patienter:
-Jeg har haft Colitis ulcerosa siden jeg var ung ognu bruger jeg akupunktur en gang imellem, når der er voldsommere udbrud til at give mig selv noget mere overskud. Jeg kan også mærke at jeg er meget mindre utilpas ugen efter akupunkturbehandlingen. (Jette) *
 
- Akupunkturnålene gør et eller andet godt for mig for jeg har det bedre psykisk efter behandlingerne og det er vigtigt i de perioder, hvor jeg er mere stresset pga. mere inflammation i tarmen. (Pernille)* 
* Patientudtalelsen er en individuel udtalelse og er baseret på en individuel oplevelse og klinikken kan ikke garantere, at alle vil have samme oplevelse.
-
-
Tidsbestilling/spørgsmål:
Tlf:/SMS: 20 47 15 16  Email:Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.  
Onlinebooking: book online (klik her) 
-
Lars Teit Akupunktur Akupunktur     
Behandleren (Lars Teit)
RAB-godkendt i akupunktur via. Sundhedsstyrelsen.
20 års erfaring med akupunktur (kinesisk og vestlig). 
Autoriseret sygeplejerske, men arbejder kun med akupunktur.
Bruger mundbind/håndsprit og sterile engangsnåle. 
-
Jeg vil anbefale, at der behandles tre-fire gange med ca. 5-7 dages mellemrum og så vurdere, hvordan det står til.
En behandling varer ca. 50 min. (30 min. med nåle i)
 
Sygeforsikringen `danmark`: Yder tilskud
Sundhedsforsikring: Godkendt til sundhedsforsikring (RAB) - Medlem af Praktiserende Akupunktører.
 
Pris:
Pris pr. beh: 565 kr. 
-
Adresse: Stationsparken 24, 2. sal i Glostrup 
Der er gratis parkering ved klinikken.
Lige ved Glostrup station.
S-tog, bus 9A, bus 22, 123, 141, 149, 166, 300S, 500S 

                    

Billede Nyt Naverland

 

Akupunktur Glostrup Akupunktur

www.smerter-akupunktur.dk